Залишати місце дорожньо-транспортної пригоди згідно з чинним законодавством у разі причетності до її скоєння заборонено. За залишення місця ДТП штраф в Україні передбачається на підставі статті 122-4 КУпАП «Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди». Статтею передбачається штраф у розмірі:
– п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Необхідно враховувати, що поряд зі штрафом в статті передбачається можливість застосувати до учасників ДТП, що втекли також такі покарання як громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб. Штраф за залишення ДТП підлягає накладенню навіть у разі, якщо особа яка втекла – не винна в скоєнні ДТП. Крім того, виходячи з практики накладання адмінстягнень, особа яка залишила місце ДТП підлягає не лише штрафу, але й як правило визнається «автоматично» винною у скоєнні самого ДТП. Хоча така норма напряму не прописана у законодавстві.
В окремих випадках залишення місця ДТП має наслідком відмову від виплат страховою компанією. Адже у договорі страхування та полісах у випадку ДТП необхідно повідомляти компетентні органи та страхового агента.
Що ще треба знати про штраф за залишення місця ДТП?
Якщо в наслідок дорожнього інциденту було травмований третіх осіб, цілком можливо, що при зникнення з місця ДТП може загрожувати не штраф, а кримінальна відповідальність. Зокрема, учасник ДТП, який поставив потерпілого в небезпечне для життя становище (наприклад, зіткнення авто з заподіяння тілесних ушкоджень) підлягає відповідальності за статтею 135 Кримінального кодексу України. В такому випадку, покарання за втечу з місця ДТП передбачаються у вигляді обмеження волі, або позбавлення волі на певний строк.