• Головна
  • Контактна інформація
Про Закон
Відсутні результати
Всі результати
Вівторок, 24 Січня, 2023
  • Головна
  • Адмінка
  • Кримінал
  • Цивілка
  • Дисциплінарка
  • Правоохоронці
  • ПДР
  • Головна
  • Адмінка
  • Кримінал
  • Цивілка
  • Дисциплінарка
  • Правоохоронці
  • ПДР
Відсутні результати
Всі результати
Про Закон
Відсутні результати
Всі результати
Головна Кримінал

Яке покарання за легкі тілесні ушкодження

в Кримінал
1 хв. на читання
яке покарання за легкі тілесні ушкодження в україні що загрожує
339
ПОДІЛИЛИСЬ
617
ПЕРЕГЛЯДИ

Дуже часто звичайні бійки закінчуються не так, як хотілось би. На перший погляд не сильні побої насправді можуть бути доволі суттєвими ушкодженнями. В Україні реалізовано на законодавчому рівні відповідальність за різного ступеня тяжкості тілесні пошкодження. Найбільш поширені з усіх – легкі ушкодження. Отже, яке покарання за легкі тілесні ушкодження? Яка стаття? Згідно зі статтею 125 Кримінального кодексу України «Умисне легке тілесне ушкодження» винному загрожує:

– від штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до обмеження волі на строк до двох років (не плутати з позбавленням волі – в’язницею!)

Легке тілесне ушкодження – злочин! Розмір та вид покарання застосовуються до винного в залежності від того, які саме ушкодження було заподіяно. У яких обставинах, чи визнав винний провину тощо. Однак в загальному вигляді це – не тяжкий злочин, тому як правило навіть про обмеження волі мова не йде. Проте як завжди, існують виключення!

Відповідальність за легке тілесне ушкодження: суворість та особливості

Зміст

  • 1 Відповідальність за легке тілесне ушкодження: суворість та особливості
  • 2 Більш суворе покарання та відповідальність за легкі тілесні ушкодження
  • 3 За які легкі тілесні ушкодження настає покарання?
яка відповідальність та яке покарання за легкі тілесні ушкодження
Покарання та відповідальність за легкі тілесні залежить від їх тяжкості. Виділяють два види таких ушкоджень

В Україні, за легке тілесне ушкодження передбачається відповідальність (кримінальна) у вигляді штрафу, громадських робіт, виправних робіт, арешту або обмеження волі. Яким чином визначається яку саме відповідальність ат покарання понесе винна особа? Передусім слід зазначити що є дві частини статті 125 КК України. При цьому, покарання за легкі тілесні ушкодження (звичайні) – передбачається у частині першій. За заподіяння простих легких тілесних ушкоджень передбачена відповідальність у вигляді:

– штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк до двохсот годин, або виправних робіт на строк до одного року

Під звичайними легкими тілесними при цьому розуміють такі ушкодження, що не спричинили розладу здоров’я чи втрату працездатності. Зокрема, до таких можна віднести ушкодження, що мають незначні скороминущі наслідки, які тривають не більше шести днів (пункт 2.3.5 Правила судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень: Наказ МОЗ N6 від 17.01.95). Прикладом може бути не сильний вивих руки, або середнього розміру гематома на тілі, ушиб тощо.

Покарання за легкі тілесні ушкодження що спричинили розлад здоров’я чи втрату працездатності передбачене вже у частині другій статті. Зокрема, якщо будуть заподіяні такі ушкодження відповідальність винного буде такою:

– штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправні роботи на строк до одного року, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років

Під такими легкими тілесними розуміються ушкодження, які спричинили розлад здоров’я від 6 днів, але не більше ніж 21 день включно. Якщо розлад був більше 21 дня – це вже середньої тяжкості тілесні ушкодження. Прикладом може бути перелом ноги. Що стосується втрати працездатності – то така втрата встановлюється комісією, та повинна сягати не більш ніж як 10% від загальної.

Більш суворе покарання та відповідальність за легкі тілесні ушкодження

В деяких випадках, за заподіяння легких тілесних ушкоджень може наставати набагато суворіше покарання! Зокрема, у статті 125 КК України мова йде про  покарання за легкі тілесні у бійці, з мотивів неприязні, помсти, заздрощів тощо. Однак, якщо такі ушкодження заподіюються у поєднанні з іншими діяннями – злочинами, за них може бути покарання навіть позбавлення волі.

Зокрема, при заподіянні (по факту) легкого тілесного ушкодження при грабежі чи розбої, покарання може бути до восьми років позбавлення волі! Якщо ж було заподіяно таке ушкодження при опорі працівнику поліції при виконані службових обов’язків та в деяких інших випадках, відповідальність може сягати від п’яти до десяти років.

Тому, сильно помиляються ті, хто думає що за легкі тілесні пошкодження штраф чи громадські роботи. За легкі тілесні у поєднанні з іншими діяннями можуть притягнути й до позбавлення волі на тривали термін.

За які легкі тілесні ушкодження настає покарання?

В Україні, лише за умисні легкі тілесні ушкодження настає покарання! Це, власне зрозуміло з назви статті. При цьому, всі випадки заподіяння легких тілесних ушкоджень з необережності – виключають покарання та кримінальну відповідальність (наприклад, відповідальність за легкі тілесні при ДТП). Однак за необережні легкі тілесні не виключається цивільно-правова відповідальність, в залежності від способу заподіяння.

Крім того, відповідальність за легкі тілесні пошкодження настає лише з 16 років. У випадку заподіяння таких ушкоджень малолітньою особою, чи особою яка не досягла 16 років – її не можна притягнути до відповідальності за Кримінальним кодексом України.

Теги: легкі тілесні ушкодженняпобоїтілесні ушкодження

Related Posts

Покарання за тілесні ушкодження середньої тяжкості - яка відповідальність що загрожує

Покарання за тілесні ушкодження середньої тяжкості

Не будучи фахівцями у праві, багато наших громадян шукає яке покарання за нанесення середніх тілесних ушкоджень. Адже це одні з найбільш поширених видів тілесних ушкоджень у справах про побиття людей....

покарання за вимагання грошей та відповідальність - що загрожує за вимагання грошей чи майна

Покарання за вимагання грошей

Одним з найбільш неприємних та ганебних явищ є вимагання грошей покарання за яке передбачається за законодавством України. Якщо у людини вимагають гроші – це дуже серйозне порушення закону за яке...

покарання за сепаратизм - яка відповідальність за сепаратистські дії в україні

Покарання за сепаратизм (пропаганду, фінансування)

Для України сепаратизм з недавнього часту став немалою проблемою. Бойові дії, анексія… Недивно, що покарання за сепаратизм доволі жорстке. В той же час, багатьох українців цікавлять питання: яка відповідальність за...

Наступні статті
Покарання за фальшиві гроші в україні

Покарання за фальшиві гроші

покарання за побої відповідальність в україні яка

Покарання за побої

легкі тілесні ушкодження з необережності покарання стаття відповідальність

Легкі тілесні ушкодження з необережності

РЕКОМЕНДОВАНІ

Покарання за тілесні ушкодження середньої тяжкості - яка відповідальність що загрожує

Покарання за тілесні ушкодження середньої тяжкості

покарання за вимагання грошей та відповідальність - що загрожує за вимагання грошей чи майна

Покарання за вимагання грошей

НАЙБІЛЬШЕ ПЕРЕГЛЯДІВ

  • яке Покарання за шантаж в україні що загрожує

    Покарання за шантаж

    4396 shares
    Share 1758 Tweet 1099
  • Відповідальність за побиття людини

    2518 shares
    Share 1007 Tweet 630
  • Відповідальність за збиту собаку: що загрожує?

    1990 shares
    Share 796 Tweet 498
  • Покарання за втечу з місця ДТП

    1598 shares
    Share 639 Tweet 400
  • Відповідальність за легкі тілесні ушкодження при ДТП

    1204 shares
    Share 482 Tweet 301
Про Закон

Про Закон - ваш навігатор в сфері відповідальності в Україні. Все що треба знати про відповідальність за вчинки та діяння, роботу правоохоронців та нюанси Законодавства

  • Контактна інформація

© 2013-2020 ProZakon - все що треба знати про відповідальність в Україні та нюанси Законодавства

Відсутні результати
Всі результати
  • Головна
  • Адмінка
  • Кримінал
  • Цивілка
  • Дисциплінарка
  • Правоохоронці
  • ПДР

© 2013-2020 ProZakon - все що треба знати про відповідальність в Україні та нюанси Законодавства

Увійдіть до вашого акаунту

Забули пароль?

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In