• Головна
  • Контактна інформація
Про Закон
Відсутні результати
Всі результати
Середа, 25 Січня, 2023
  • Головна
  • Адмінка
  • Кримінал
  • Цивілка
  • Дисциплінарка
  • Правоохоронці
  • ПДР
  • Головна
  • Адмінка
  • Кримінал
  • Цивілка
  • Дисциплінарка
  • Правоохоронці
  • ПДР
Відсутні результати
Всі результати
Про Закон
Відсутні результати
Всі результати
Головна Кримінал

Покарання за незакінчений злочин

в Кримінал
1 хв. на читання
покарання за незакінчений злочин - яка відповідальність в україїні
161
ПОДІЛИЛИСЬ
292
ПЕРЕГЛЯДИ

Далеко не завжди всі злочинні діяння закінчуються успішно. І слава Богу, бо тоді б було набагато більше шкоди заподіяно майну, громадянам, суспільним інтересам тощо. Для того, щоб справедливо та повно оцінити ступінь та міру вини, в Україні існує покарання за незакінчений злочин. У разі вчинення діяння, що характеризується як незакінчений злочин відповідальність настає за спеціальними нормами. Якщо коротко дати відповідь, то у разі невдалого злочину – винному загрожує:

– від повної відсутності кримінальної відповідальності й покарання до покарання у вигляді позбавлення волі до 9 років чи (виключні випадки) довічне позбавлення волі

Тепер давайте розберемось, коли та за що саме загрожує відповідальність за незавершений злочин.

покарання за незакінчений злочин що загрожує за готування чи замах
За незавершений злочин покарання також настає, але не таке суворе як за злочин, який було доведено до кінця

Незакінчений злочин: відповідальність та покарання

Зміст

  • 1 Незакінчений злочин: відповідальність та покарання
  • 2 Межі та розміри покарання за незакінчений злочин: готування та замах
  • 3 За що ще може бути відповідальність при незакінченому злочині?
  • 4 Як уникнути покарання за незакінчений злочин?

Відповідальність за злочин, що не було закінчено настає за Кримінальним кодексом України. Деякі люди помилково вважають, що за готування до злочину існує адміністративна відповідальність або штраф. Злочин – є злочином, навіть у незавершеному виді. Відповідальність за незавершений злочин настає за статтею Особливої частини КК України по якій особу повинні були б притягнути у разі вдалої спроби, але з посиланням на деякі статті Загальної частини.

Для цього в Кримінальному кодексі передбачені статті 13, 14, 15, 16 та 17. В них, зокрема й визначаються основи для відповідальності та покарання за невдалий злочин. За частиною другою статті 13, незакінчений злочин – це готування до злочину чи замах на нього. Отже й покарання настає за готування (підготовку до злочину) чи за замах (невдалу спробу його вчинення).

Наприклад, особа вчинила готування до вбивства – купила пістолет та була затримана. За це її притягнуть як за готування до вбивства – тобто за незакінчений злочин (потерпілого не вбили). При цьому, в вину винному ставлять статтю 115 (умисне вбивство) та статтю 14 (готування до злочину).

Межі та розміри покарання за незакінчений злочин: готування та замах

Підстави відповідальності за незакінчений злочин передбачені у статтях 13-17 КК України, однак яке покарання за незавершений злочин – визначено у статті 68 КК України. Зокрема, відрізняється покарання за готування до злочину та за замах на нього.

Якщо особа здійснила підготовку до злочину, то вона повинна нести відповідальність так само як за той злочин, до якого готувалась, але покарання в таких випадках не може:

– перевищувати половини максимального строку або розміру найбільш суворого виду покарання, передбаченого санкцією статті (санкцією частини статті) Особливої частини КК України

Наприклад, особа готувалась до крадіжки з проникненням, її затримали, вона притягується за частиною третьою статті 185 КК України, але покарання буде не шість років позбавлення волі, а не більше трьох років.

У випадках, коли особа вже здійснила якісь дії, що повинні були призвести до того, що задум (вчинити злочин) буде реалізовано – замах на злочин, їй загрожує покарання яке не може:

– перевищувати двох третин максимального строку або розміру найбільш суворого виду покарання, передбаченого санкцією статті (санкцією частини статті) Особливої частини КК України

Наприклад, особо захотіла когось вбити з пістолета. Придбала його, дочекалась у нелюдному місці та здійснила постріл у людину. Потерпілого було поранено, але він вижив. За замах на вбивство особа буде притягатись за статтею 115 КК України, але покарання буде не п’ятнадцять років (санкція статті від 7 до 15 років) позбавлення волі, а не більше семи с половиною років (а може й менше).

За що ще може бути відповідальність при незакінченому злочині?

Не всі враховують, але незакінчені злочини бувають різними. Одна справа особа купила набір відмичок чи сокиру, й зовсім інша – коли придбали зброю чи вибухівку. Отже, за окремі дії які можуть бути розцінені як готування чи замах – може наставати окреме покарання за Кримінальним  кодексом України.

Наприклад, особа хотіла вбити директора фірми та підірвала офіс, але він виявився порожнім. В такому разі вона відповідає за замах на вбивство загально небезпечним способом та за умисне знищення чужого майна.

Як уникнути покарання за незакінчений злочин?

Така можливість є! Але за певних умов. Уникнути покарання за незакінчений злочин можна лише в тому випадку, коли особа добровільно відмовилась від його доведення до кінця. Це можливе лише на стадії готування чи замаху який не є закінченим (особа сама передумала вчиняти злочин). Крім того, слід знати що за готування до злочину невеликої тяжкості не має наслідків за законодавством України. Наприклад, якщо особа готувалась до заподіяння легких тілесних ушкоджень (побити іншу людину)

Також, поняття незакінчений злочин покарання за який розглядається – можливе лише при умисних діях. Якщо особа без мети вчиняє дії які зовні схожі з готуванням – вона або не несе відповідальності, або ж несе за іншими статтями.

Теги: готування до злочинузамах на злочин

Related Posts

Покарання за тілесні ушкодження середньої тяжкості - яка відповідальність що загрожує

Покарання за тілесні ушкодження середньої тяжкості

Не будучи фахівцями у праві, багато наших громадян шукає яке покарання за нанесення середніх тілесних ушкоджень. Адже це одні з найбільш поширених видів тілесних ушкоджень у справах про побиття людей....

покарання за вимагання грошей та відповідальність - що загрожує за вимагання грошей чи майна

Покарання за вимагання грошей

Одним з найбільш неприємних та ганебних явищ є вимагання грошей покарання за яке передбачається за законодавством України. Якщо у людини вимагають гроші – це дуже серйозне порушення закону за яке...

покарання за сепаратизм - яка відповідальність за сепаратистські дії в україні

Покарання за сепаратизм (пропаганду, фінансування)

Для України сепаратизм з недавнього часту став немалою проблемою. Бойові дії, анексія… Недивно, що покарання за сепаратизм доволі жорстке. В той же час, багатьох українців цікавлять питання: яка відповідальність за...

Наступні статті
відповідальність та покарання за грабіж

Покарання за грабіж

Покарання за готування до злочину україна що загрожує відповідальність

Покарання за готування до злочину

яке Покарання за замінування в україні

Покарання за замінування

РЕКОМЕНДОВАНІ

Покарання за тілесні ушкодження середньої тяжкості - яка відповідальність що загрожує

Покарання за тілесні ушкодження середньої тяжкості

покарання за вимагання грошей та відповідальність - що загрожує за вимагання грошей чи майна

Покарання за вимагання грошей

НАЙБІЛЬШЕ ПЕРЕГЛЯДІВ

  • яке Покарання за шантаж в україні що загрожує

    Покарання за шантаж

    4412 shares
    Share 1765 Tweet 1103
  • Відповідальність за побиття людини

    2523 shares
    Share 1009 Tweet 631
  • Відповідальність за збиту собаку: що загрожує?

    1997 shares
    Share 799 Tweet 499
  • Покарання за втечу з місця ДТП

    1603 shares
    Share 641 Tweet 401
  • Відповідальність за легкі тілесні ушкодження при ДТП

    1206 shares
    Share 482 Tweet 302
Про Закон

Про Закон - ваш навігатор в сфері відповідальності в Україні. Все що треба знати про відповідальність за вчинки та діяння, роботу правоохоронців та нюанси Законодавства

  • Контактна інформація

© 2013-2020 ProZakon - все що треба знати про відповідальність в Україні та нюанси Законодавства

Відсутні результати
Всі результати
  • Головна
  • Адмінка
  • Кримінал
  • Цивілка
  • Дисциплінарка
  • Правоохоронці
  • ПДР

© 2013-2020 ProZakon - все що треба знати про відповідальність в Україні та нюанси Законодавства

Увійдіть до вашого акаунту

Забули пароль?

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In