Не будучи фахівцями у праві, багато наших громадян шукає яке покарання за нанесення середніх тілесних ушкоджень. Адже це одні з найбільш поширених видів тілесних ушкоджень у справах про побиття людей. Правильно сформулювати питання іншим чином. А саме: яке покарання за тілесні ушкодження середньої тяжкості. Саме це ми й розберемо у даній статті, та в вас виникне уявлення про суворість відповідальності за такі ушкодження.
В цілому, можна сказати, що за заподіяння (нанесення) середніх тілесних ушкоджень загрожує покарання у вигляді:
– від громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти годин до позбавлення волі на строк до двох років
Відмінність та різниця обумовлюється тим, що такі ушкодження можна завдати умисно, чи необережно. І через це, винному загрожує зовсім різне покарання. Більш того, в залежності від того, як саме заподіяні умисні тілесні ушкодження середньої тяжкості буде виникати й відповідальність за них. Докладніше нижче у статті.
Що таке тілесні ушкодження середньої тяжкості (середні тілесні ушкодження)
Зміст
Перш за все слід сказати, що правильно казати середньої тяжкості тілесні ушкодження (а не середні тілесні ушкодження). Це зокрема витікає із назви статті 122 Кримінального кодексу України «Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження». Аналогічно й у статті 128 КК України де передбачається відповідальність за необережне середньої тяжкості тілесне ушкодження.
До такого ушкодження, згідно правил СМЕ, відносять всі види ушкоджень людини, які не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 КК України (зокрема, тяжкого тілесного ушкодження), але таке, що спричинило тривалий розлад здоров’я або значну стійку втрату працездатності менш як на одну третину.
Приклади середньої тяжкості тілесних ушкоджень
Кожну ситуацію слід розглядати окремо, але в цілому можна сказати що це всі ушкодження, які обумовлюють перебування потерпілого на лікарняному до 21 доби. Всі випадки коли особа перебуває в лікарні більше ніж 21 добу – є тяжкими тілесними ушкодженнями та тягнуть більш серйозні наслідки!
Типовим прикладом середніх тілесних ушкоджень покарання за які ми розглядаємо може бути перелам руки чи ноги, який зумовлює лікарняний на 10-20 днів. Або побиття людини з заподіянням незначних забоїв тощо.
Покарання за тілесні ушкодження середньої тяжкості в залежності від форми вини
В залежності від форми вини, винному у заподіянні тілесних ушкоджень середньої тяжкості може загрожувати більш або менш сувора кримінальна відповідальність. Найбільш несприятливе покарання за середні тілесні ушкодження при умисному заподіянні. Але окрім цього, крім форми вини (умисно побили чи необережно), на відповідальність впливає ще ряд моментів. Таким чином, покарання може бути у трьох різних ситуаціях.

Покарання за звичайні умисні середньої тяжкості тілесні ушкодження
При заподіянні умисного середньої тяжкості тілесного ушкодження покарання настає за частиною першою статті 122 КК України та полягає у:
– виправних роботах на строк до двох років або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на строк до трьох років.
Слід зауважити, що в залежності від тяжкості та ситуації, винному призначають один з цих видів покарання та у відповідному обсязі. Якщо при цьому були ще й обтяжуючі обставини, покарання буде більш суворе, за іншою частиною статті…
Покарання за тілесні ушкодження середньої тяжкості за обияжуючих обставин
У випадку, коли були певні обтяжуючі обставини, покарання за нанесення середніх тілесних ушкоджень буде більш суворим. Зокрема, згідно частини другої статті 122 КК України, у разі заподіяння таких ушкоджень разом із метою залякування потерпілого або його родичів чи примусу до певних дій або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості, покарання за тілесні ушкодження середньої тяжкості настає у вигляді:
– позбавлення волі від трьох до п’яти років
Необережні середньої тяжкості тілесні ушкодження та покарання за них
На відміну від умисного заподіяння тілесних ушкоджень, у випадку спричинення їх з необережності, винному загрожує менш сувора відповідальність. Зокрема, у разі заподіяння необережних середніх тілесних ушкоджень, покарання для винного може бути у вигляді:
– громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк
Що треба знати про покарання за нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості
Як ви вже зрозуміли, може бути різне покарання за тілесні ушкодження середньої тяжкості. Головне що треба пам’ятати, це те, що саме нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості може бути не окремим вчинком, а складовою частиною якогось діяння. Наприклад, одна справа, коли винна особа вдарила потерпілого та заподіяла середньої тяжкості тілесні ушкодження. А інша справа, коли у результаті пограбування чи вимагання були заподіяні такі ушкодження.
Зрозуміло, що у першому випадку покарання за тілесні ушкодження середньої тяжкості буде більш м’яке (як показано вище у тексті), а у другому – більш суворим. Це пов’язано з тим, що у такому випадку, окрім тілесних ушкоджень заподіюється шкода й іншим цінностям (наприклад, майну).