Іноді люди шукають інформацію про легкі тілесні ушкодження з необережності. Про відповідальність, покарання та статтю якою це регламентовано. Треба зазначити, що за чинним законодавством України – легкі тілесні з необережності не караються! Яка стаття за необережні легкі тілесні ушкодження? Ніякої, немає статті за легкі тілесні ушкодження заподіяні з необережності. Ані окремо, ані в складі інших злочинів.
Водночас, як завжди – з правила є виключення. Тому у випадку заподіяння легких тілесних ушкоджень за необережності – відповідальність таки може наставати. Давайте коротко розглянемо ці випадки.
Відповідальність за легкі тілесні ушкодження з необережності
Зміст
Як вже зазначалось, напряму, в Кримінальному кодексі така відповідальність не передбачається. Покарання прописане лише для необережних тяжких та середньої тяжкості тілесних ушкоджень (стаття 128 КК України). Водночас, трапляються випадки, коли при вчиненні розбійного нападу чи грабежу – потерпілим заподіюються з необережності тілесні ушкодження.
Такі діяння «проходять» непомітно на фоні більш тяжких злочинів, проте по факту – це саме легкі тілесні ушкодження (наприклад, особа що вчиняла розбій випригнула перед потерпілим та через це той раптово вдарився головою). З огляду на те, що такі діяння поглинаються більш тяжким злочином – кажуть що в Україні не караються необережні легкі тілесні.
Легкі тілесні з необережності – цивільно-правова відповідальність
Крім того, ніхто не відміняв цивільно-правову відповідальність за заподіяння шкоди здоров’ю (в тому числі й легких тілесних ушкоджень). Навіть у тих випадках, коли кримінальне законодавство не передбачає покарання за необережні легкі тілесні, відшкодування у цивільно-правовому порядку може бути.
Характерний приклад – ДТП з заподіянням легких тілесних відповідальність за яке настає за КУпАП, а не за Кримінальним кодексом України. Водночас, водій який винен в такому ДТП – зобов’язаний відшкодувати витрати на лікування та оздоровлення потерпілим. Більш того, авто як джерело підвищеної небезпеки сприяє тому, що заподіяна шкода повинна відшкодовуватись незалежно від наявності вини взагалі. Тим паче, при необережній формі вини.
Відсутність криміналу
Отже, легкі тілесні з необережності – не караються за кримінальним кодексом ні окремо (немає такої статті взагалі), ні в складі інших злочинів (ДТП з легкими тілесними – адмінка). У тих випадках, коли необережні легкі тілесні заподіюються в складі інших більш тяжких злочинів, за них окремо не карають, не приділяють цьому уваги.